July 23, 2024

Echipa de fotbal Universitatea Cluj a terminat la egalitate cu SV Ried, 1-1 (1-1), vineri, în primul său meci test în stagiul de pregătire din Austria.

Ried, care a ├«ncheiat sezonul trecut pe locul secund ├«n liga a doua austriac─â, a marcat prima, ├«n minutul 43, prin Philipp Pomer, ├«ns─â Adel Bettaieb a egalat rapid peste alte dou─â minute, dup─â o ac┼úiune foarte bun─â reu┼čit─â de Andrei ┼×tefan, potrivit paginii de Facebook a clubului ardelean.

Meciul a avut două reprize a câte 60 de minute de joc.

ÔÇŁUÔÇŁ a ├«nceput cu Gertmonas ÔÇô Andrei ┼×tefan, Masoero, I. Cristea, Chipciu ÔÇô Ov. Popescu, Bic ÔÇô Silaghi, Nistor, Ra┼ú─â ÔÇô Bettaieb. ├Än repriza secund─â au evoluat Gorcea ÔÇô Boboc, Mitrea, Thalisson (┼×tefan Opri┼č, 90), Oancea ÔÇô G. Simion, D. Codrea ÔÇô M. Sfai┼ú, Bota, Suciu ÔÇô Baciu.